1974 Konya doğumlu olan Ahmet Altuğ Oğuz, ilaç sektörünün içinde olan bir aileden gelmektedir.

1993 yıllında Galatasaray Lisesi’nden, 1998 yılında Galatasaray Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden “Türkiye’de OTC İlaç Uygulaması-SWOT Analizi” konulu tezi ile mezun olmuştur.

Üniversite eğitimi süresinde Türkiye, Almanya, Fransa, İtalya ve ABD'de Asta Medica, Sarget Pharma, Prestij Kozmetik, L'oréal Paris, Selçuk Ecza Deposu gibi ilaç ve kozmetik firmalarında ve depoda staj yaparak oradaki süreçleri ve sistemleri gözlemleme ve öğrenme imkanı bulmuştur.

1998 yılında iş hayatına İbrahim Etem Ulagay İlaç Türk A.Ş.’de başlayan OĞUZ, burada Veteriner İlaç ve Bilgi Teknolojileri Bölümlerinin Koordinatörlüğü’nü yaptı. 2000 yılında aile üyeleri ile Tüm Ekip İlaç A.Ş.’yi kurdu. 2009-2012 yılları arasında fabrikanın tüm üretim tesislerinin dizayn, kurulum, GMP devreye alma aşamalarını yönetti. Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak başladığı görevine, Fabrika Müdürü olarak devam etti. Halen şirketin CEO’su olarak çalışmaktadır.

2019 yılında ihracat odaklı yeni girişimine ilk adım atmış ve Altobio İlaç Şirketini İstanbul'da ve ilk doğrudan yurtdışı yatırımını hedefleyerek OOO Trigonium şirketini Taşkent Özbekistan'da kurmuştur.

Galatasaray Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesi olan OĞUZ çok sayıda STK da görev almaktadır.

İKMİB İlaç Komitesi başkanlığını yürütmektedir. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda Venezuela İş konseyi eski başkanıdır. Halen Belçika İş Konseyi Başkan yardımcısı ile Luxemburg İş Konseyi Sağlık İş Konseyi yürütme kurulu üyeliklerini sürdürmektedir. Aynı zamanda 80’i aşkın üyesiyle ilaç sektöründe en geniş üye sayısına sahip Surder derneğinde YK Başkan yardımcısıdır. Kimya Sanayicileri OSB Yönetim kurulu üyedir.

Kasım 2021 itibariyle SPK Lisanslı Melek Yatırımcı olup genç girişimcileri desteklemektedir.

Evli ve üç çocuk babası olan OĞUZ, İngilizce ve Fransızca dillerinde Yeminli Mütercim Tercüman olup, İtalyancayı da orta derecede konuşmaktadır.